Blog

covid coronavirus blog laporta arbos

COVID-19. Serveis jurídics i assessorament legal

Davant la situacio d’emergència provocada per la COVID-19, comunicar que el nostre equip està treballant en remot amb els recursos i mitjans tecnològics necessàris per continuar prestant el millor servei als nostres clients.

El nostre equip està format per advocats i economistes experts en resoldre situacions de crisi que puguin sorgir a empreses i particulars en el transcurs de la seva activitat comercial o professional.

Laporta & Arbós ofereix l’assessorament legal i els serveis jurídics oportuns per fer front a l’impacte econòmic derivat de l’actual situació.

Assessorem en les matèries referides a continuació:

Assessorament a empreses i persones jurídiques

  • Elaboració i tramitació de programes de finançament, tan de caràcter públic com privat.
  • Recerca d’inversors. La inversió es faria efectiva mitjançant operacions de compravenda d’accions / participacions, ampliació de capital, fusió i adquisició.
  • Negociacions amb els creditors de l’empresa amb la finalitat de trobar solucions que permetin la seva viabilitat. Les solucions podrien comportar novació de contractes, préstecs participatius, subrogació del deute a tercers, reconeixements de deute en les condicions més favorables pel client o condonació total o parcial del deute.
  • Expedients judicials preconcursals i concursals.
  • Assessorament mercantil, laboral i planificació fiscal.

Assessorament a particulars

  • Negociacions amb les entitats bancàries per tal de refinançar deutes hipotecaris, pòlisses de crèdit i préstecs de qualsevol consideració.
  • Negociacions amb arrendadors per adaptar el lloguer de l’habitatge, oficines o local comercial.
  • Elaboració de plans de refinançament.
  • Assessorament i planificació fiscal i laboral.

Des de Laporta & Arbós desitgem aportar solucions a les conseqüències econòmiques a les que hauran de fer front els nostres clients en aquesta situació, i posar més de 30 anys d’experiència al servei de les empreses i particulars que així ho precisin.

Per a més informació, no dubtin en contactar amb nosaltres mitjançant el Formulari de Contacte.